کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن موبایل

سپتامبر 30, 2019توسط آرش0

کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن

تبدیل شدن به غول های تکنولوژی و کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن ها مثل آمازون و اوبر و یا نسخ داخلی این ها مثل اسنپ، علی بابا و دیجیکالا همچنان امکانپذیره.

لازمه رسیدن به یک محصول حرفه ای و کسب درآمد

یکی از حیاتی ترین بخش ها برای کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن موبایل و رسیدن به یک محصول حرفه ای، انتخاب لوگو و هویت برند قبل ساخت اپلیکیشن و انتخاب صحیح اسکرین شات ها و نوشتن متن معرفی بعد از مراحل ساخت اپلیکیشن هنگام انتشار در فروشگاه ها است. آیای وسواس برای انتخاب عکس و اسکرین شات ها، متن معرفی و لوگوی مناسب کافیه؟ انتخاب لوگو و هویت چقدر تو کسب و کار دیجیتال اهمیت داره؟‌ اینجا تو این مقاله قصد داریم یک بررسی در این زمینه ها داشته باشیم، که هنگام انتشار اپلیکیشن ها در فروشگاه های موبایل چطور رفتار کنیم؟ چه رفتار هایی مهمتر هستن؟

و اینکه با رعایت یکسری نکات میتونید به راحتی با کسب درآمد از اپلیکیشن موبایل و ایده خودتون به یکی از بزرگترین غول های تکنولوژی تبدیل بشید، دقیقا چیزی شبیه به اسنپ، دیجیکالا و حتی نمونه های بین المللی مثل آمازون و اوبر بشید.

طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ
بررسی کلی:

طبق یک بررسی روی تصمیم برای دانلود اپلیکیشن ها، مشخص شده که متن معرفی اپلیکیشن شما در فروشگاه های اپلیکیشن (PlayStore یا AppStore) اولین اولویت کاربرا برای دانلود اپلیکیشن شما نیست٬ بلکه رتبه اپلیکیشن شما مهمترین موضوع هنگام تصمیم گیری کاربراست. مشکل اینجاست که حرفی که کاربرا میزنن و کاری که انجام میدن چیزی کاملا متفاوته٬ ما اینجا تصمیم داریم که نتیجه ای بگیریم که چطور کاربران اپلیکیشن هایی رو دانلود میکنن درصورتی که اپلیکیشن های دیگه ای هستن که به کل نادیده گرفته میشن.

این نتایج حاصل  توسط تیم AppAgent در جمهوری چک انجام شده به روی پنج اپلیکیشن اجرا شده توسط تیم AppAgent به دست اومده.  این آمار از ۲۵.۰۰۰ بازدید کننده که ۱۰.۰۰۰ نصب رو به همراه داشت استخراج شده.

اسپویلر: مردم دیگه توضیحات اپلیکیشن ها رو داخت فروشگاه های اپلیکیشن نمیخونن.

خلاصه:

کاربرا میانگین ۷ ثانیه رو در صفحه اپلیکیشن ها میمونن.

فقط ۱۳٪ از کاربران اسکرین شات هارو اسکرول میکنن. تو بازی ها این آمار بیشتره.

فقط ۳٪ از کاربران سایز بزرگ اسکرین شات هارو نگاه میکنن، هیچ کس بین اسکرین شات های تمام صفحه اسکرول نمیکنه.

کاربرا اقدام به کلیک روی کلمه “More” برای خوندن تمام توضیحات اپلیکیشن نمیکنن.

“متوسط ۲٪ از کاربران ویدیو اضافه شده به صفحه اپلیکیشن رو نگاه میکنن”

کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن
مرگ یا زندگی در ۷ ثانیه:

ما متوجه شدیم که میانگین زمانی که کاربرا تو صفحه اپلیکیشن ها میگذرونن ۷ ثانیه است. حقیقت اینه که تعداد زیادی از کاربرا قبل از این ۷ ثانیه صفحه رو ترک میکنن. کسانی که بیشتر مجذوب شدن کمی بیشتر وقت صرف میکنن، ولی همه اونا یک مسیر رو در آخر انتخاب میکنن: یک خط از توضیحات رو میخونن، آیکون رو بررسی میکنن و نهایت ۲ تا از اسکرین شات هارو نگاه میکنن و صفحه رو برای پیدا کردن گزینه های بهتر ترک میکنن.

تمام داستان خودتون رو تو ۲ اسکرین شات اولی بگید

به عنوان یک کسب و کار موبایلی٬ احتمالا سعی میکنید که تا میتونید جزئیات بیشتری رو با اسکرین شات های بیشتر انتقال بدید. محتوای بیشتر، نتیجه بهتر؟ متاسفانه اینجا اینطوری نیست. نتیجه ها میگه فقط ۹٪ از کاربران اسکرین شات ها رو وارسی میکنن٬ البته این آمار برای بازی ها متفاوته اما تفاوت خیلی چشمگیر نیست٬ میانگین اسکرول بین اسکرین شات ها تو بازی ها ۱۷٪٬ یعنی ۸٪ بیشتر که اصلا رقمی برای شرط بندی نیست. همین میزان تو اسکرین شات هایی که به صورت واید یا Lanscape به ۵٪ میرسه.

تحقیقات ما شفافا توصیه میکنه که هسته سودمندی اپلیکیشن تون رو تو ۲ تا اسکرین شات اولی و نهایتا اسکرین شات سومی اگر از اسکرین شات پرتره استفاده میکنید به کاربر نشون بدید، اگر خیلی به اصرار به استفاده از اسکرین شات Landscape دارید میتونید نهایتا یکی از جایگاه هارو بهش بدید.

اولویت بندی اسکرین شات ها:

این مقاله بهتون کمک میکنه مفهوم اولویت بندی اسکرین شات ها رو به خوبی یاد بگیرید و رعایت کنید. سعی کنید بازی اصلی رو تو دو تا سه اسکرین شات اصلی به کاربر برسونید و رو بقیه اسکرین شات ها خیلی حساب باز نکنید. هر کاری که میکنید بهترین بخش ها رو به اسکرین شات های آخر نسپرید.

یکی دیگه از دلایلی که توسعه دهنده ها در این بخش موفق نیستن خوانایی اسکرین شات ها است. ما بطور مداوم دیدیم که کاربران علاقه ای به دیدن اسکرین شات ها در سایز بزرگ ندارن٬ کمتر از ۴٪ از کاربران اسکرین شات ها رو در سایز بزرگ میبینن و روی اونها کلیک میکنن اونهم در حالت پرتره، این آمار تو اسکرین شات های Landscape ۲٪ و برای بازی ها این آمار ۰.۵٪. این هم به این دلیل که گیم پلی ها در سایز بند انگشتی به وضوح مشخص هستن.

بزرگترین درس برای طراح و گرافیست شما باید این باشه که اسکرین های اپلیکیشن و متن های یک خطی به اندازه ای هست که کاربرا به راحتی اون رو بخونن، بدون نیاز به بزرگ کردن اسکرین شات ها. پیشنهاد ما اینه که عناصر کلیدی رو تا حد امکان بزرگ کنید و خط ها رو به ۴ کلمه در هر خط برسونید.

توقع نداشته باشید که کاربران چیزی بخونن

تقریبا ۷۰٪‌کاربرا صفحه اپلیکیشن شما رو تا جایی اسکرول میکنن که بتونن اسکرین شات ها رو به خوبی ببینن، کمتر از اونی که به تیتر “Description” برسن.

با نگاه به نظرسنجی ها ۵۲٪ از شرکت کننده ها گفتن که توضیحات تاثیر زیادی تو انتخاب اپلیکیشن ها داره، ولی داده ها نشون میده که فقط ۱٪ از کاربران متن توضیحات رو کامل میخونن و روی “expand description” کلیک میکنن.

گیمر ها بیشتر با توضیحات ارتباط برقرار میکنن که تقریبا ۵٪ اونها روی کلمه بیشتر برای خوندن متن کلیک میکنن. منطقی هم هست، کسی که قصد دانلود یک بازی ۵۰۰ مگابایتی رو داره قطعا زمان بیشتری برای اینکه ببینه چه چیزی رو قراره دانلود کنه میذاره تا اپلیکیشن هایی که میانگین ۲۰ مگابایت حجم دارن.

با درنظر گرفتن اینکه بازدید کننده ها ۷ ثانیه زمان در صفحه اپلیکیشن شما صرف میکنن، میشه نتیجه گرفت که کاربران فقط قسمت اول توضیحات رو بررسی میکنن تا اطلاعات کافی راجع به اپلیکیشن شما رو بدست بیارن.

ویدیو ها به شکل باور نکردنی نقش کمرنگی دارند:

نکته عجیب برای منريال توجه خیلی کم به ویدیو در صفحه اپلیکیشن ها بود. آمار ما نشون میده که کاربران iOS ۰.۵٪ امکان داره که ویدیو شما رو در صفحه اپلیکیشن شما در AppStore ببینن. تست و آمارگیری روی ۹۰۰۰ کاربر انجام شد که خطا در این آمارگیری رو به حداقل میرسونه. حتی در هنگام تحقیق حدس ما این بود که شاید این آمار کم به دلیل مشکلات فنی مثل کمبود پهنای باند فروشگاه ما بوده باشه.

وقتی که ما پلتقورم اندروید و نتایج یوتیوب رو بررسی کردیم متوجه شدیم که فروشگاه گوگل هم این آمار رو تایید کرده که تقریبا ۲ تا ۴٪‌کاربران اقدام به تماشای ویدیو در صفحه اپلیکیشن ها در فروشگاه های اپلیکیشن (AppStore/Google Play) میکنن. بیشترین آمار متعلق به یک بازی منتشر شده توسط About Fun بوده که بازدید ۵.۹٪ رو داخل فروشگاه Google داشته. این اعداد تک رقمی حاصل آنالیز از ۴ اپلیکیشن موبایل با ۳ میلیون بازدید در فروشگاه اپلیکیشن و ۷۰.۰۰۰ بازدید ویدیو به دست اومده.

سباستین ناپ، مشاور بازاریابی شرکت Flaregames استودیو بازی سازی موبایل در آلمان، طی انتشار یک مقاله توضیحی منطقی از این آمار داده:

من تجربه مشابهی تو میزان پایین دیده شدن دارم. به عقیده من ویدیو عملکرد دیده شدن رو بطور قابل توجهی بهتر نمیکنه. حداقل برای بازی هایی که من روشون کار کردم. ما حتی در مورد این قضیه با ۱۰ گروه ۵ نفره مشورت کردیم. متداول ترین جواب این بود که “من اپلیکیشن رو دانلود میکنم و نگاهی بهش میندازم، زمان اینکار تقریبا با صبر کردن برای دانلود شدن و دیدن ویدیو یکی است”.

نظر سباستین تقریبا نتایج ما رو تایید میکنه. مردم معمولا اپلیکیشن ها رو دانلود میکنن و نصب میکنن و نگاهی بهش میندازن، چون معمولا این کار همونقدر زمان میبره که اونا مشغول خوندن و ورق زدن اسکرین شات ها هستن. حالا میدونیم که بعد از طراحی و ساخت اپلیکیشن مراحل خیلی مهم دیگه و جود دارن که باعث موفقیت ایده ما میشن و ساخت اپلیکیشن به تنهایی به معنی دیده شدن ما از بین دریایی از ایده های مشابه و غیر مشابه در دنیای دیجیتال نیست.

مرسی که پست رو تا اینجا دنبال کردید.

منبع پست: AsoStack.com

کسب درآمد از طراحی اپلیکیشن
راه های ارتباطی

از روش های زیر میتونید با ما در ارتباط باشید

برای مشاوره و رفع سوالات میتونید مستقیما با شماره های ثابت و موبایل تماس بگیرید و یا برای جلسه حضوری تعیین وقت کنید.
تلگرام و واتس‌اپ
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۹۱۹۲۴۳۷۱۴۴
۰۹۳۰۹۹۵۹۴۹۳
آدرس دفتر
تهران٬ خیابان ولیعصر٬ بالاتر از پارک ساعی٬ جنب ساعی دوم٬ پلاک ۳۷ ٬ طبقه ۴ ٬ واحد ۱۵
ایمیل
hello@chistatech.com
hr@chistatech.com
۰۲۱۲۲۲۰۰۴۶۲
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۲۱۸۸۸۸۶۸۷۵

پاسخ

آدرس ایمیل شما هیچ کجا منتشر نمیشه. فیلدهای ضروری با * علامت گذاری شده.

× چطور میتونم کمکتون کنم؟