آشنایی با
مراحل ساخت اپلیکیشن

در طی تمام پروژه ­هایی که تا به حال روی اون­ها کار کردیم، متوجه شدیم که مراحل ساخت اپلیکیشن با توجه به مسیر مشابه همانند یک جعبه‌­ی سیاه است. به خصوص اگر کدنویسی را بلد نباشید. حالا اینجا میخوایم مراحل طراحی اپلیکیشن رو خیلی شفاف  و ساده باهم بررسی کنیم.

مواردی که برای طراحی و ساخت اپلیکیشن به اونها نیازه

اگر قصد طراحی و ساخت اپلیکیشن موبایل را برای کسب و کار کوچک و یا متوسط خود دارید، لازم است که  مراحل ساخت اپلیکیشن و اینکه دقیقا بدانید چه مواردی برای انجام و اجرای آن نیاز است. طبق مطالعات اخیر، در حال حاضر یک پنجم کسب و کار­های کوچک و یا متوسط اپلیکیشن موبایل ساخته­ اند.

مراحل ساخت اپلیکیشن
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
از کجا شروع کنیم؟

مراحل ساخت اپلیکیشن

آمار استفاده از موبایل موارد بسیار قانع کننده‌ای در رابطه با مشاغلی که هنوز تصمیم قطعی به ساخت اپلیکیشن نگرفته اند نشان می‌دهد:
 • اپلیکیشن­ های تلفن همراه بیش از نیمی از وقت خود را به استفاده از رسانه­‌های دیجیتال اختصاص می­دهند.
 • کسانی که از گوشی ­های هوشمند استفاده می­کنند حدود ٩٠ درصد از زمان خود را صرف اپلیکیشن­‌ها می­کنند.
 • ٨٥ درصد از استفاده ­کنندگان، اپلیکیشن ­های موبایل را به نسخه­‌های وب و وب‌سایت­‌ها ترجیح می­دهند.
 • اپلیکیشن­ های موبایل ٤٢ درصد از کل فروش موبایل شرکت­ های  Fortune 500 را تشکیل می­دهند.
 • پیش‌­بینی می­شود درآمد حاصل از اپلیکیشن­‌های موبایل در آینده به حدود ٦٠ میلیارد دلار برسد.
 • به طور متوسط، مصرف کننده حدود ٣٠ اپلیکیشن بر روی دستگاه خود نصب کرده و ٣٥ ساعت در ماه را صرف آن­ها می­کند.

با وجود این که تمام شواهد مبنی بر ساخت اپلیکیشن است، اما این تصمیمی نیست که بتوان به سادگی گرفت. حدود ٥,١ میلیون اپلیکیشن در Google Play و App Store  شرکت اپل موجود است به همین دلیل فهم پروسه­‌ی طراحی اپلیکیشن و همچنین قرارگیری اپلیکیشن شما در بازار و رسیدن به اهداف اقتصادیتان بسار حائز اهمیت است. با توجه به این گفته، نگاهی می­اندازیم به چرخه­‌ی طراحی و ساخت اپلیکیشن و اهداف و چالش­‌های در طول مسیر.

ساخت اپلیکیشن

شما ممکن است در حال حاضر ایده­‌های خوبی برای راه‌­اندازی اپلیکیشن کسب و کار خود داشته باشید، و این نقطه­‌ی خوبی برای شروع است. اما پیش از آن که وارد مرحله­‌ی دیزاین و طراحی بشید، اولین قدم شما باید تحقیقی عمیق در رابطه با مخاطبان مورد هدفتان و همچنین رقیبانتان باشد. شما باید پاسخی برای سوال­های زیر داشته باشید:

  • قصد شما از طراحی اپلیکیشن چیست؟ می­خواهید اپلیکیشن شما در نهایت چه کاری انجام دهد؟ در کجای برنامه‌­های اقتصادی شما قرار دارد؟
  • مخاطبان مورد هدف شما چه کسانی هستند؟
  • مشتریان شما چگونه از اپلیکیشن شما استفاده خواهند کرد؟
  • از چه پلتفرم­ یا پلتفرم­ هایی استفاده خواهید کرد؟
  • از چه زبان برنامه‌­نویسی و یا از کدام Framework استفاده خواهید کرد؟
  • رقیبان شما چه کاری انجام می­دهند؟ آیا آن­ها هم اپلیکیشن دارند؟ اگر بله، چه ویژگی­‌هایی را ارائه می­دهند؟
  • بودجه‌­ی کلی شما برای طراحی و ساخت اپلیکیشن چقدر است؟
  • چه زمانی اپلیکیشن خود را راه‌­اندازی خواهید کرد؟ محدودیت زمانی شما تا کی است؟
  • چگونه اپلیکیشن خود را تبلیغ و بازاریابی خواهید کرد؟

اگر تا به امروز اینگونه پیش نرفته‌­اید، گروه طراحی و ساخت خود را از دپارتمان­‌هایی چون بازاریابی و فروش، توسعه­‌ی محصول و IT و غیره کنار هم جمع کنید و این اطلاعات به‌­دست آمده، راه برای یک روند توسعه هموارتر می­کند.

 • تعیین اهداف اپلیکیشن تلفن همراه

این یک قدم حیاتی در ساخت اپلیکیشن موبایل است. هنگامی که تعیین کردید اپلیکیشنتان چه اهداف مهم بازاری را پیش خواهد­برد، باید مشخص کنید اپلیکیشن شما چگونه به آن­جا خواهد رسید:

  • اپلیکیشن شما چه مشکل و یا مشکلاتی را برای مشتریان حل خواهد کرد؟
  • په ویژگی­‌هایی را در بر خواهد­گرفت؟
  • جاذبه­‌ی اصلی اپلیکیشن شما چیست؟

در بسیاری از موارد مشخص کردن امکانات اپلیکیشن شما و همین­طور مزایا و برتری هایش تعادلی را میان بودجه­ شما و توانایی­­های آن برقرار می­کند. با این حال، وقتی نوبت به اولیت­‌ بندی می­رسد، تحقیقات نشان می­دهد که باید دیزاین اپلیکیشن بر جذب مشتری تأکید بیشتری داشته باشد تا خدمات اختصاصی.

در این مرحله، باید ایده­‌ی نسبتاً خوبی در رابطه با شکل و شمایل اپلیکیشن خود و امکاناتی که قرار است ارائه دهد داشته‌­باشید. شما همچنین باید دامنه‌­ی کار را توسعه داده باشید و در نظر گرفته‌­باشید کدام قسمت از کار به صورت داخلی و کدام قسمت به صورت پیمانکاری انجام خواهد شد. حالا زمان طراحی و ترسیم اپلیکیشن و ساختن Storyboard است.

ابزارهای آنلاین بسیاری برای Wireframing اپلیکیشنتان وجود دارد، هدف شما در این مرحله تهیه ­ی تصویری شفاف از چگونگی ایجاد و کارکرد ایده­ها و ویژگی­های پیشنهادی شما در یک برنامه ­ی کاربردی است. همچنین شما باید Storyboard  ویا Roadmap تهیه کنید تا ارتباط بین هر صفحه و حرکت کاربران در اپلیکیشن را نشان دهد. این سه نکته را در زمانی که اسکچ می­زنید در نظر بگیرید:

  • به دنبال فرصت­ هایی برای گنجاندن برند خود در اسکچ و اپلیکیشن باشید.
  • روی تجربه­ی کاربر متمرکز شوید.
  • تفاوت استفاده­ی مردم از اپلیکیشن و وبسایت را در نظر بگیرید.
 • تعریف Backend (ساختار اپلیکیشن سرور) اپلیکیشن شما

Wireframeها و Storyboardهای شما به عنوان راهنمایی برای ساختار­های Backend برای پشتیبانی از اپلیکشن مورد نیاز است. به APIها، نمودار داده­ها، سرورها، سرویس نوتیفیکیشن‌­ها فکر کنید. در بساری از موارد، SEMها می­توانند Backend (ساختار اپلیکیشن سرور) به عنوان Baas موبایل انتخاب معقولی باشند. زیرا آن­ها چالش­‌های متداول را حل می­کنند.

یک نکته: ممکن است نیاز داشته باشید Wireframeها و یا Storyboard خود را در صورت رویارویی با محدودیت در پروسه‌­ی Backend (ساختار اپلیکیشن سرور) تغییر دهید. پس این مورد را در نظر داشته باشید و انعطاف‌­پذیر باشید.

 • Wireframe خود را نهایی کنید و نمونه­ی اولیه­ی خود را آزمایش کنید

در این مرحله، شما باید تمام تغییراتی که در wireframe در حین پروسه­‌ی Backend (ساختار اپلیکیشن سرور) ممکن است رخ دهد را خنثی کنید. هنگامی که تیم شما بر روی Wireframe و Storyboard توافق کردند، زمان آن است که یک نمونه­‌ی اولیه را تهیه کنید.

ساختن نمونه­‌ی اولیه قدم ضروری در پروسه­‌ی طراحی و ساخت است، زیرا به شما این فرصت را می­دهد تا مفاهیم دیزاین و طراحی را ارزیابی کنید و ایرادهای اپلیکیشن خود را شناسایی کنید. تعداد زیادی ابزار برای ساخت نمونه­‌ی اولیه به صورت آنلاین وجود دارد تا روند را ساده‌­تر کند.

ایده‌­ی خوبی است تا از کسانی که جزئی از تیم اپلیکیشن موبایل نیستند برای تست نمونه‌­ی اولیه استفاده کرد. هنگامی که آن­ها سرگرم کار با اپلیکیشن هستند، از آن­ها بخواهید نظر صادقانه خود را در رابطه با استفاده ­ی آسان و عملکرد اپلیکیشن بدهند. UI/UX را برای اصلاح هرگونه کاستی که در این مرحله مشخص شده­‌است، تنظیم کنید.

هدف شما نهایی کردن طراحی اپلیکیشن شما و ایجاد یک نمونه‌­ی اولیه‌­ی قابل اعتماد است که شما را به سوی پروسه ساخت سوق دهد.

در واقع طراحی و ساخت اپلیکیشن شامل تعدادی مرحله و فرآیند است. اگر از یک پلتفرم طراحی و ساخت اپلیکیشن یا mobile BaaS provider استفاده نمی­کنید، توسعه دهنده‌­ی شما باید راهکارهایی برای ظرفیت، پایگاه داده­ها، APIها و سرور­های Backend (ساختار اپلیکیشن سرور) داشته ­باشد.

اگر در حال حاضر حساب کاربری در فروشگاه­های اپلیکیشن و یا همان App Storeها را ندارید از الآن اقدام به ساختن آن بکنید چرا که چند روزی ممکن است طول بکشد. بهتر است دستورالعمل­‌های App Store مورد نظرتان را مطالعه کنید تا اپلیکیشن شما در طی روند بررسی رد نشود.

حالا شما آماده‌­اید تا وارد مرحله­‌ی برنامه­‌نویسی و کدنویسی شوید. اگر فردی خارج از کشور را برای ساخت اپلیکیشن استخدام کرده­‌اید، حتما توافق­نامه‌­ی عدم افشا را امضا کرده و یک جدول زمانی برای تحویل کارها تعیین کنید. پس از شروع برنامه­‌نویسی اگر از عملکرد برنامه­‌نویس خود راضی نیستید عبارت “به سختی استخدام کن ولی به راحتی اخراج کن!” را در نظر بگیرید.

در این مرحله، طراح شما Skin اپلیکیشن شما و یا صفحات اصلی مورد استفاده در اپلیکیشن را طراحی خواهد کرد. این رندرها با وضوح بالا بر روی wireframe نمایانگر آن چیزی است که کاربران شما از آن استفاده خواهند کرد. پس اطمینان حاصل کنید تمام ایده ­ها و بازخوردهایی که در مراحل قبلی از جمله در مرحله­‌ی تست و آزمایش جمع کرده‌­اید، در طرح شما گنجانده شود. از این گذشته، شما در حال ساخت اپلیکیشنی هستید که مشتریان و مخاطبانتان از آن استفاده خواهند کرد. بنابراین جزئیات UI/UX مهم است.

ساخت اپلیکیشن سرور
ساخت اپلیکیشن موبایل
 • آزمایش و دوباره آزمایش

این زمان مهیجی در چرخه‌­ی طراحی و ساخت اپلیکیشن است. بالاخره شما اپلیکیشن خود را با تمام گرافیک و متن­هایی که می­خواستید ساخته‌­اید. حالا شما باید سختگیرانه، بارها و بارها اپلیکیشن خود را آزمایش و تست کنید تا تمام ایرادهای آن مشخص و برطرف شوند.

به طراحی و دیزاین اصلی خود بازگردید و تمام ویژگی­‌های آن را بررسی کنید. فکر نکنید اگر موردی در مرحله­‌ی توسعه و طراحی کار می­کرده اکنون نیز حتما کار می­کند.

بهتر است دوباره کاربران را در حین آزمایش اپلیکیشن مشاهده کنید و آن­ها ممکن است سوالاتی داشته­‌باشند که برای شما که از روز اول درگیر اپلیکیشن بوده‌­ا‌ید، واضح نباشند. ممکن است بخواهید از ابزارهای آنلاین UI/UX نیز استفاده کنید تا به شما بازخورد واقعی بدهد و اپلیکیشن را تجزیه و تحلیل کند. بررسی بر روی یک مدل Fermium برای SMEs مقرون به صرفه است. حتما برای سازگاری تصاویر، گرافیک و همچنین تجربه ­ی کاربران پلتفرم را ارزیابی کنید.

هنگامی که مطمئن شدید اپلیکیشن شما به درستی کار می­کند و از ظاهر و نمای داخلی و قابلیت‌­های آن راضی هستید، زمان آن رسیده است که مقدمات نهایی برای راه‌­اندازی اپلیکیشن تلفن همراه خود انجام دهید.

 • آمادگی برای راه اندازی

مراحلی که برای را‌ه‌­اندازی اپلیکیشن خود طی کرده‌­اید، ممکن است بیشترین تاثیر را در موفقیت نهایی آن داشته باشد. و درگیرکردن دپارتمان بازاریابی در مراحل اولیه از جمله مهم­ترین موارد است. بازاریابی به شما در تحقیقات کمک می­کند، که برای SEO و ASO بسیار ضروری است و هردو کلیدهای اصلی برای دیده­‌شدن اپلیکیشن شما هستند.

تحقیقات در مورد بازار و کلمات کلیدی هنگامی که به دنبال ثبت اپلیکیشن خود در App Storeها هستید، شما را برای انتخاب عنوان برای اپلیکیشن راهنمایی می­کنند. همچنین در این مرحله بهتر است از اپلیکیشن خود Screenshotهای با کیفیتی تهیه کنید و یا حتی برای آن یک فیلم تبلیغاتی یا نسخه­‌ی آزمایشی (Demo) بسازید.

همچنین شما به یک وب‌سایت یا حداقل Landing page (صفحه‌­ی فرود) نیاز دارید تا اپلیکیشن شما را پشتیبانی و تبلیغ کند. این موضوع، برای برندسازی و آگاهی و همین­طور برای جست و جو از اهمیت ویژه­ای برخوردار است. Indexing API اپلیکیشن گوگل از الگوریتمی در هنگام سرچ و یا جست و جو از محتویات درون اپلیکیشن و یا وب‌سایت شما استفاده می­کند. اجزای اصلی Landing page (صفحه­‌ی فرود) و یا وب‌سایت اپلیکیشن شما باید شامل موارد زیر باشد:

  • عنوان و آیکون اپلیکیشن شما
  • نشان­ها و نام فروشگاه­‌هایی که اپلیکیشن شما قابل دانلود و بارگیری است
  • Screenshotها و ویدئوی تبلیغاتی
  • لیست آدرس پستی و یا اشتراک و یا لینک‌­های دانلود
  • اطلاعات تماس و پشتیبانی
  • لینک رسانه­‌های اجتماعی
  • نظرات کاربران

حتما اپلیکیشن خود را بر روی وب‌سایت و در فضای مجازی تبلیغ کنید. اگر برای شرکت خود وبلاگ دارید، برای ایجاد علاقه با هر قدم پیشرفت در اپلیکیشن در وبلاگ خود بنویسید و آن را به ­روزرسانی کنید. بسته به بازار و نوع اپلیکیشن شما، ممکن است بخواهید برای کمک به ارتقا برنامه‌­ی خود ار متخصصان استفاده کنید.

درحالی که تمام مراحل را برای تبلیغات اپلیکیشن خود طی می­کنید، فراموش نکنید که تجزیه و تحلیل اپلیکیشن در بهینه سازی و افزایش جذابیت آن بسیار کمک می­کند. Google Analytics نقطه‌­ی خوبی برای شروع است.

اکنون فرصت خوبی است تا فروشگاه­‌های دیگری را به جز Google Play و App Store اپل برای توزیع برنامه خود در نظر بگیرید. گزینه­‌ی دیگری که باید قبل از راه‌­اندازی در نظر بگیرید این است که برنامه‌­ی خود را به PreApps ارسال کنید که برنامه­‌نویسان را به استفاده­‌کنندگان اولیه متصل می­کند تا با بازخورد­های اولیه‌­ی آن­ها آشنا شوند.

 • انتشار اپلیکیشن

تاریخ انتشار رسمی شما باید نشان‌­دهنده‌­ی اوج تلاش‌­های شما در زمینه‌­ی مارکتینگ تا به این­جا باشد. وقت آن است که با نوشتن مطالب و  مقالات توسط روزنامه‌­نگاران و وبلاگ‌­نویسان سر و صدا ایجاد کنید و پیش از راه­‌اندازی به تمام کسانی که علاقه­‌ی خود را نشان داده‌­اند، اعلام کنید. انتشار اپلیکیشن خود را با ذکر آن در تمام رسانه‌­های اجتماعی تبلیغ کنید. ایده این است که با دانلودها و رتبه بندی­‌ها یک حرکت ایجاد کنیم.

پس از اولین پیروزی خود و انتشار اپلیکیشن نباید استراحت کنید. باید کاربران جدید خود را درگیر نگه­دارید. این زمان بسیار خوبی برای تا با استفاده از تبلیغات و پیشنهادهای ویژه کاری کنید تا کاربران ار اپلیکیشن شما استفاده کنند. برای مشتریانی که از اپلیکیشن شما استفاده می­کنند، مشوق­‌هایی مانند تخفیف بر روی خدمات و یا محصول و یا دیگر خدمات رایگان را ارائه دهید. به یاد داشته باشید که بازاریابی یک روند مداوم است و انتشار نسخه‌­ی نهایی برنامه تازه ابتدای کار است.

در نهایت یک کانال برای بازخورد داشته باشید و نسبت به نظرات و نگرانی­‌های کاربران پاسخگو باشید. یک به روز رسانی به موقع و یا رفع یک مسئله باعث حفظ مشتریان شما می­شود. به تحلیل­‌های خود توجه کنید و KPI ها را دنبال کنید و برای اهداف خود موفقیت را تعیین کنید.

پس از آن که این مراحل را در چرخه‌­ی ساخت و طراحی اپلیکیشن کامل درک کردید، بهتر می­توانید یک برنامه را با عملکرد و ویژگی­های مورد نیازتان تهیه کنید و با توجه به بودجه و جدول زمان­بندی آن را مدیریت کنید.

پیاده سازی اپلیکیشن

تعدادی از پروژه های اجرا شده

برای بیشتر آشنا شدن با سلایق ما میتونید تعدادی از آخرین پروژه های اجرا شده رو اینجا ببینید

طراحی اپلیکیشن رزرواسیون

طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ

طراحی اپلیکیشن مشابه اسنپ

راه های ارتباطی

از روش های زیر میتونید با ما در ارتباط باشید

برای مشاوره و رفع سوالات میتونید مستقیما با شماره های ثابت و موبایل تماس بگیرید و یا برای جلسه حضوری تعیین وقت کنید.
تلگرام و واتس‌اپ
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۹۱۹۲۴۳۷۱۴۴
۰۹۳۰۹۹۵۹۴۹۳
آدرس دفتر
تهران٬ خیابان ولیعصر٬ بالاتر از پارک ساعی٬ جنب ساعی دوم٬ پلاک ۳۷ ٬ طبقه ۴ ٬ واحد ۱۵
ایمیل
hello@chistatech.com
hr@chistatech.com
اطلاعات تماس
۰۲۱۲۲۲۰۰۴۶۲
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۲۱۸۸۸۸۶۸۷۵
|شرکت سازنده اپلیکیشن|شرکت برنامه نویسی اپلیکیشن|سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل|شرکت طراحی نرم افزار موبایل|هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید|شرکت تولید اپلیکیشن|طراحی اپلیکیشن اندروید و ios|هزینه ساخت اپلیکیشن|ساخت اپلیکیشن حرفه ای|طراحی اپلیکیشن|شرکت های برنامه نویسی اندروید|شرکت ساخت نرم افزار موبایل|شركت طراحي اپليكيشن|تعرفه طراحی اپلیکیشن اندروید|سفارش ساخت بازی اندروید|شرکت طراحی اپلیکیشن|آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید|نرم افزار طراحی اپلیکیشن اندروید|قیمت سفارش برنامه نویسی اندروید|شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل|سفارش برنامه نویسی اندروید|تعرفه برنامه نویسی اندروید|لیست شرکت های برنامه نویسی در تهران|اپلیکیشن نویس|برنامه نویس اندروید اصفهان|شرکت برنامه نویسی اندروید اصفهان|سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید|طراحی اپلیکیشن حرفه ای|ساخت نرم افزار اندروید رایگان|ساخت اپلیکیشن اندروید برای سایت|طراحی اپلیکیشن فروشگاهی|نرم افزار ساخت برنامه اندروید|محاسبه هزینه ساخت اپلیکیشن|هزینه ساخت اپلیکیشن دیوار|هزینه ساخت اپلیکیشن اسنپ هزینه تولید یک اپلیکیشن|محاسبه آنلاین هزینه طراحی اپلیکیشن|سفارش ساخت برنامه اندروید|دانلود اموزش ساخت اپلیکیشن اندروید|آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید حرفه ای|آموزش ساخت اپلیکیشن حرفه ای|کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید|آموزش برنامه نویسی اپلیکیشن اندروید|فیلم آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید|آموزش ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید|آموزش طراحی نرم افزار اندروید|تعرفه طراحی نرم افزار اندروید|شرکت تولید نرم افزار موبایل|نرم افزار ساخت اپلیکیشن اندروید|آموزش ساخت نرم افزار برای کامپیوتر|آموزش ساخت برنامه اندروید بدون برنامه نویسی|آموزش ساخت برنامه اندروید با گوشی|هزینه طراحی نرم افزار|آموزش ساخت اپلیکیشن اسنپ|هزینه ساخت اپلیکیشن اندروید فروشگاه اینترنتی|طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب|طراحی اپلیکیشن اسنپ|قیمت اپلیکیشن فروشگاهی|ساخت اپلیکیشن فروشگاهی رایگان|هزینه طراحی اپلیکیشن فروشگاهی|ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید رایگان|آموزش ساخت فروشگاه اندروید|قیمت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی|آموزش کامل ساخت اپلیکیشن دیوار اندروید|سازنده اپلیکیشن دیوار|ساخت اپلیکیشن مثل دیوار|قیمت برنامه نویسی|برآورد هزینه پروژه های نرم افزاری|سفارش ساخت نرم افزار|اپلیکیشن طراحی|هزینه ساخت نرم افزار سفارشی|تیم برنامه نویسی اندروید|هزینه ساخت برنامه اندروید|سفارش ساخت نرم افزار کامپیوتر|سفارش ساخت اپلیکیشن|ساخت نرم افزار اندروید ارزان|دانلود نرم افزار ساخت برنامه اندروید بدون دانش برنامه نویسی|نرم افزار ساخت برنامه اندروید بدون کدنویسی|نرم افزار ساخت برنامه اندروید با گوشی|دانلود نرم افزار ساخت برنامه اندروید با کامپیوتر|ساخت برنامه اندروید با گوشی رایگان|ساخت برنامه اندروید رایگان|دانلود نرم افزار ساخت برنامه اندروید با گوشی|ساخت نرم افزار کامپیوتر بدون برنامه نویسی|بهترین اپلیکیشن ساز رایگان|اپلیکیشن ساز انلاین|اپلیکیشن ساز افلاین|ساخت اپلیکیشن انلاین رایگان|اپلیکیشن ساز پازلی|اپ میکر|اموزش ساخت اپلیکیشن|قیمت برنامه نویس ساعتی|قیمت گذاری پروژه برنامه نویسی|تعرفه برنامه نویسی سایت|طراحی اپ موبایل|برنامه نویس اندروید پروژه ای|طراحی اپلیکیشن ارزان|برنامه نویسی اپلیکیشن موبایل|فروش اپلیکیشن تاکسی یاب|سازنده نرم افزار اسنپ|برنامه نویسی اسنپ|اپلیکیشن شبیه اسنپ|ساخت اپلیکیشن پیک موتوری|طراحی اپلیکیشن اسنپ فود|مشاوره طراحی اپلیکیشن|آموزش طراحی اپلیکیشن مشابه دیوار|موسس سایت دیوار|نرم افزار مشابه دیوار|طراح اپلیکیشن دیوار|برنامه مشابه دیوار|سایتهای مشابه دیوار|اپلیکیشن خارجی مشابه دیوار|اپلیکیشن مشابه دیوار|سورس رایگان دیوار|سورس کد دیوار|درامد کافه بازار|آیا برنامه بازار امن است| |آموزش طراحی سایت دیوار|هزینه طراحی سایت دیوار|تاریخچه سایت دیوار|درآمد سایت دیوار چقدر است|میزان درآمد سایت دیوار|ساخت برنامه مانند دیوار|سورس برنامه دیوار|ساخت اپلیکیشن مشابه دیوار|آموزش کامل ساخت اپلیکیشن اندروید|آموزش طراحی اپلیکیشن مشابه دیوار ۰ تا ۱۰۰ همراه با سورس|سورس برنامه دیوار b4a|دانلود سورس اپلیکیشن دیوار|سورس برنامه دیوار اندروید استودیو|سورس اپلیکیشن مشابه دیوار|دانلود سورس کد دیوار|سورس شیپور|ساخت برنامه دیوار|سورس سایت دیوار|آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید بدون برنامه نویسی|دانلود کتاب آموزش ساخت اپلیکیشن و بازی اندروید با app inventor|ساخت کتاب با android studio|ساخت اپلیکیشن کتاب اندروید|ساخت کتاب اندروید با گوشی|دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی اندروید|بهترین کتاب برنامه نویسی اندروید|آموزش ساخت کتاب اندروید بدون برنامه نویسی|آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر|آموزش برنامه نویسی اندروید رایگان|آموزش برنامه نویسی اندروید از صفر رایگان|آموزش برنامه نویسی اندروید با android studio|آموزش برنامه نویسی اندروید از مبتدی تا پیشرفته|کلاس آموزش برنامه نویسی اندروید|فیلم آموزش برنامه نویسی اندروید|برنامه نویسی اندروید چیست|ساخت برنامه اندروید با گوشی|اپلیکیشن ساز اندروید|بهترین نرم افزار ساخت اپلیکیشن|آموزش ساخت برنامه اندروید|اموزش کار با appygen|اموزش نرم افزار appygen|سورس اپلیکیشن دیوار|طراح سایت دیوار|دوره پروژه محور ساخت اپلیکیشن دیوار سورس کد سایت دیوار|دانلود برنامه ای شبیه دیوار|برنامه هایی مثل دیوار|اپلیکیشن شبیه دیوار|سایت مشابه دیوار خارجی|طراحی سایت مشابه دیوار|آموزش ساخت اپلیکیشن آندروید برای سایت|آموزش پروژه محور اندروید رایگان|آموزش برنامه نویسی پروژه محور|آموزش پروژه محور اندروید استودیو|آموزش پروژه محور برنامه نویسی اندروید پایه تا پیشرفته|طراحی سایت اسنپ|ساخت نرم افزار تاکسی اینترنتی | نرم افزار شبیه اسنپ|هزینه نرم افزار اسنپ |طراحی برنامه اسنپ برنامه های مشابه اسنپ|زبان برنامه |نویسی اسنپ |استخدام در اسنپ|اسنپ دانلود|اسنپ رانندگان|اسنپ مسافر|سفارش ساخت اپلیکیشن تاکسی|ساخت اپلیکیشن تاکسی اینترنتی|پیک موتوری انلاین|برنامه نویس اپلیکیشن پیک|درآمد پیک موتوری|پیک موتوری آنلاین ایرانیان پیک|پیک موتوری پیکاپ|پیک موتوری اسنپ|ساخت اپلیکیشن|شرکت برنامه نویسی|اندروید نویس|شرکت برنامه نویسی اندروید|اپ ساز|لیست قیمت برنامه نویسی|قیمت برنامه نویسی ios|تعرفه قیمت برنامه نویسی|قیمت ساخت برنامه اندروید|لیست قیمت طراحی سایت|قیمت طراحی وب سایت حرفه ای|محاسبه آنلاین هزینه طراحی سایت|جدول قیمت طراحی سایت|برآورد هزینه طراحی سایت|تعرفه طراحی سایت وردپرس|هزینه طراحی سایت ارزان|تعرفه برنامه نویسی|قیمت گذاری پروژه های نرم افزاری|قیمت پروژه های برنامه نویسی|نحوه قیمت گذاری پروژه|تعرفه خدمات برنامه نویسی|دستمزد ساعتی برنامه نویس|محاسبه قیمت نرم افزار|دستمزد برنامه نویس|هزینه هر ساعت برنامه نویسی|دستمزد برنامه نویس اندروید|تعرفه طراحی وب سایت|قیمت طراحی سایت اختصاصی|هزینه طراحی نرم افزار اسنپ|ساخت اپلیکیشن قیمت|ساخت تیم برنامه نویسی|تیم های برنامه نویسی|برنامه نویسی اندروید در مشهد|تشکیل تیم برنامه نویسی|ساخت برنامه اندروید آنلاین|اپلیکیشن ساز اندروید|آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید |دانلود نرم افزار ساخت اپلیکیشن اندروید رایگان| |طراحی سایت موبایل|برنامه نویسی سایت،طراحی سایت استاتیک|قیمت طراحی سایت|طراحی سایت ارزان،طراحی سایت، آموزش طراحی وب سایت،تهیه متن وب سایت،آنالیز کلمات کلیدی،افزایش ترافیک سایت،طراحی سایت شرکتی|طراحی سایت صنعتی،طراحی فروشگاه اینترنتی|طراحی سایت آژانس مسافرتی|طراحی سایت دایرکتوری،طراحی سایت بی تو بی،طراحی سایت رستوران|طراحی سایت ساختمانی،طراحی سایت خودرو،طراحی سایت پزشکی،طراحی سایت خبری،طراحی سایت هتل،طراحی سایت آگهی،طراحی سایت ایران،طراحی سایت تهران| شرکت طراحی اپلیکیشن در تهران|طراحی سایت حرفه ای|بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در تهران|بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن در ایران|شرکت طراحی اپلیکیشن|قیمت طراحی اپلیکیشن|طراحی اپلیکیشن اینترنتی|شرکت طراحی اپلیکیشن در ایران|ساخت تخصصی اپلیکیشن|طراحی تخصصی اپلیکیشن|تولید اپلیکیشن تخصصی|شرکت طراحی نرم افزار موبایل|شرکت سازنده اپلیکیشن|سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل|هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید|شرکت برنامه نویسی اپلیکیشن|شرکت تولید اپلیکیشن|طراحی اپلیکیشن اندروید وای او اس|شرکت تولید اپلیکیشن|ساخت اپلیکیشن برای|سایت|شرکت طراحی اپلیکیشن|تعرفه طراحی اپلیکیشن اندروید|طراحی اپلیکیشن فروشگاهی|آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید|طراحی اپلیکیشن حرفه ای|طراحی اپلیکیشن ارزان|نرم افزار طراحی اپلیکیشن اندروید|ساخت اپلیکیشن برای سایت|ساخت اپلیکیشن اندروید رایگان|ساخت برنامه اندروید|آموزش ساخت اپلیکیشن اندروید|طراحی سایت کرج، طراحی سایت اصفهان|طراحی سایت مشهد، طراحی سایت شیراز|طراحی سایت تبریز|طراحي سايت کارخانه، طراحي سايت نمايشگاهي|روش هاي طراحي سايت،طراحي سايت ترجمه، طراحي سايت پنل اس ام اس، طراحي سايت انجمن|طراحي سايت خدمات مجالس،طراحي سايت خشکبار،طراحي سايت مغازه| طراحي سايت بازاريابي شبکه اي،طراحي سايت هنري، طراحي سايت ورزشي، طراحي سايت ارزان،هاست|طراحي سايت آماده،طراحي سايت متريال ديزاين،طراحي سايت استاتيک،طراحي سايت دايناميک|انتقال سايت قديم به جديد، بهينه سازي سايت، طراحي سايت پوشاک، سايت شرکت ساختماني، طراحي سايت بيمارستان، طراحي سايت بازرگاني، طراحي سايت شهرداري، طراحي سايت سازماني، طراحي سايت دانشگاهي، طراحي سايت آموزشي،شرکت طراحي سايت، طراحي سايت اختصاصي، سفارش طراحي سايت، مراحل طراحي سايت|هزينه طراحي سايت،طراحي سايت شرکتي، قرارداد طراحي سايت، طراحی سایت دانشگاه|طراحی سایت رسپانسیو|طراحی سایت پزشکان، طراحی سایت واکنشگرا، طراحی سایت انواع فروشگاه آنلاین|طراحی سایت بهداشت و زیبایی،طراحی سایت پرورش ماهی،طراحی سایت صنعت نفت و گاز، طراحی سایت لوازم خانگی|طراحی سایت زود فود؛ رستوران مجازی، تبلیغات اصولی با طراحی سایت دیوار|طراحی سایت مبلمان اداری و منزل، طراحی سایت صرافی، شرکت طراحی سایت نهان تک|طراحی سایت زیبایی و آرایشی,طراحی سایت رزرو آنلاین، طراحی سایت فروش فایل|طراحی سایت پزشکان و مشاوره پزشکی|طراحی سایت تفریحی و بازی آنلاین، طراحی سایت تبلیغات و نیازمندی|طراحی سایت تالارهای پذیرایی، صفر تا صد راه اندازی سایت، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، راهنمای خرید دامنه|راهنمای خرید هاست مناسب|کدام پلن هاست برای شما مناسب است|طراحی سایت گالری هنری، طراحی سایت مشاوره، طراحی سایت مدرسه و مدارس،طراحی سایت خدمات پس از فروش، طراحی سایت تجهیزات صنعتی|طراحی سایت باشگاه ورزشی، در قله های موفقیت با طراحی سایت دیجیکالا|آژانس اتومبیل مجازی، به چه قیمتی؟، بایدها و نبایدهای طراحی سایت ارزان|طراحی سایت لباس و کیف و کفش |کافی شاپ و فست فود، طراحی سایت علمی|طراحی سایت بیمارستانی و درمانگاهی، طراحی سایت خبری و خبرگزاری، طراحی سایت تشریفات و خدمات مجالس،طراحی سایت باشگاه ورزشی،طراحی سایت باشگاه مشتریان،۱۶ نکته قبل از خرید هاست،اصطلاحات رایج در میزبانی وب، چرا از هاست رایگان استفاده نکنید،طراحی سایت و انتخاب رنگها، طراحی سایت دینامیک و استاتیک،چیدمان در فروشگاه آنلاین|اهمیت طراحی گرافیک در فروشگاه آنلاین،انواع روش های پرداخت در فروشگاه آنلاین،طراحی سایت کلینیک پزشکی، طراحی سایت فدراسیون ورزشی، طراحی سایت آموزشی,طراحی سایت مهندسی|طراحی سایت کودکان، طراحی سایت مرکز تجاری، طراحی سایت مجله اینترنتی، طراحی سایت فروشگاهی، طراحی سایت شخصی|طراحی سایت فروش شارژ، طراحی سایت تجهیزات پزشکی، طراحی سایت جشنواره و رویداد، طراحی سایت تخفیف گروهی،طراحی سایت انتشارات، تاریخچه طراحی سایت،10 نکته مهم در طراحی سایت،طراحی سایت واکنش گرا، طراحی سایت،طراحی وب سایت،ایجاد وب،بهترین طراحی وب سایت، تعرفه طراحی اپلیکیشن اندروید|تیم طراحی سایت، خدمات طراحی وب، خدمات طراحی وب سایت،خرید وب سایت،گوبل طراحی سایت|درخواست طراحی سایت، سئو وب،ساخت اپلیکیشن اندروید برای سایت،ساخت بازی آنلاین اینترنتی، ساخت سایت، طراحی اپلیکیشن گوبل،اپلیکیشن گوبل، ساخت سایت پیش بینی،ساخت وب سایت،ساختن وب سايت|ساختن وب سایت شخصی،سایت گوبل،سایت طراحی،سایت طراحی سایت،سایت طراحی وب،سفارش ساخت برنامه اندروید، سفارش ساخت سایت، سفارش طراحی سایت،سفارش طراحی سایت گوبل،سفارش وب سایت ، شرکت طراح سایت|شرکت طراحی|شرکت طراحی گوبل ،شرکت طراحی اپلیکیشن،شرکت طراحی اپلیکیشن گوبل،شرکت طراحی سایت،شرکت طراحی وب،شرکت طراحی وب سایت|شرکت های طراحی،شرکت های طراحی سایت ،شرکت های طراحی سایت گوبل،طراح سایت،طراح وب سايت،طراحان وب سایت،طراحى وب سايت،طراحى وب سايت گوبل،طراحي سايت،طراحي وب|طراحی اپلیکیشن،طراحی سایت،طراحی سایت،طراحی سایت آگهی و تبلیغات،طراحی سایت اختصاصی،طراحی سایت اختصاصی گوبل|طراحی سایت اسنپ،طراحی سایت اینترنتی ، طراحی سایت بازی آنلاین|طراحی سایت پوکر ، طراحی سایت پویا ، طراحی سایت پیش بینی فوتبال، طراحی سایت پیش بینی مسابقات فوتبال، طراحی سایت پیش بینی مسابقات نود ، طراحی سایت پیش بینی مسابقات ورزشی، طراحی سایت تبلیغاتی، طراحی سایت تجاری ، طراحی سایت تخصصی،طراحی سایت خدماتی،طراحی سایت گوبل ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت سئو|طراحی سایت شخصی ، طراحی سایت شرکت ، طراحی سایت با انگولار|طراحی سایت طراحی وب سایت ، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت فروشگاهی،طراحی سایت کارخانه،طراجی سایت با نود جی اس،طراحی سایت لیمو ، طراحی سایت معماری ، طراحی سایت نیازمندی ها،طراحی سایت وب،طراحی و ساخت سایت، طراحی و ساخت وب سایت،طراحی وب،طراحی وب ،طراحی وب اپلیکیشن،طراحی وب اختصاصی،طراحی وب سايت،طراحی وب سایت،طراحی وب سایت ،طراحی وب سایت اختصاصی ،طراحی وب سایت ارزان، طراحی وب سایت حرفه ای ، طراحی وب سایت خبری ، طراحی وب سایت گوبل ، طراحی وب سایت داینامیک ، طراحی وب سایت شخصی، طراحی وب سایت شرکتی، طراحی وب سایت صنعتی ، طراحی وب سایت فروشگاهی ، طراحی یک سایت ، طرح سایت ، طرح وب سایت،فروش سایت پیش بینی فوتبال ، فروش سایت شرط بندی،قیمت طراحی سایت نیازمندیها، گروه طراحان وب،گروه طراحی وب ، گروه طراحی وب گوبل ، گروه طراحی وب سایت ، لیمو وب ، مشاوره طراحی سایت ، مشاوره طراحی وب سایت ، نرم افزار طراحی اپلیکیشن اندروید، نمونه کارهای طراحی وب سایت ، هزینه طراحی سایت،هزینه وب سایت،وب سايت،وب سایت تبلیغاتی، وب سایت ساز، وب سایت سازی، سریعترین طراحی سایت، بهترین طراحی، وب سایت شرکتی ، وب سایت فروشگاه ، وب سایت فروشگاهی ، وب سایت نویسی، سایت ساز,شرکت طراحی سایت ، طراحی وب سایت اختصاصی ، قویترین شرکت طراحی سایت در تهران، طراحی سایت ساری ، طراحی سایت گرگان ، طراحی سایت برای کل ایران ، طراحی سایت فروشگاهی، هزینه طراحی سایت، طراحی سایت نیازمندیها، مهمترین شرکت های طراحی سایت، طراحی سایت نیازمندی ها ، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، طراحی سایت در تهران ، تعرفه طراحی سایت ، طراحی وب سایت فروشگاهی ، سفارش طراحی سایت ، طراحی وب سایت با وردپرس ، طراحی سایت اراک ، قیمت سایت فروشگاهی ، طراحی وب ساست فروشگاه اینترنتی ، خدمات طراحی وب، طراحی وب سایت شرکتی ، هزینه ، بهترین شرکت تولید اپلیکیشن ، طراحی سایت فروشگاه ، قیمت طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ، طراحی فروشگاه ، لیست قیمت طراحی سایت ، نمونه کار طراحی سایت ، قویترین شرکت تولید اپلیکیشن، مراحل طراحی وب سایت، طراحی سایت کرمان ، طراحی سایت اینترنتی ، طراحی سایت فروشگاه اینترنتی ، طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی،خدمات طراحی وب سایت ، درخواست طراحی سایت ، سفارش ساخت سایت ، تعرفه طراحی سایت ،طراحی فروشگاه اینترنتی حرفه ای،راهنمای طراحی سایت، بهترین شرکت طراحی سایت، بهترین شرکت طراحی سایت در تهران قیمت طراحی فروشگاه اینترنتی،طراحی فروشگاه اینترنتی اندروید ، طراحی سایت سمنان ، طراحی سایت قم ، طراحی سایت خدماتی،طراحی سایت تخصصی،طراحی سایت شخصی، شرکت های طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت خبری ، قیمت طراحی وب سایت ، طراحی سایت تجاری، طراحی فروشگاه حرفه ای، طراحی سایت کارخانه ، طراحی سایت اهواز ، طراحی سایت آموزشی ، طراحی سایت اسنپ ، طراحی سایت رشت ، طراحی سایت کرج، طراحی سایت سنندج ، طراحی سایت یاسوج،طراحی سایت ایلام ، طراحی سایت همدان ، طراحی سایت بیرجند ، طراحی سایت قزوین ، اپلیکیشن سفارش پیک ، طراحی سایت بجنورد ، طراحی سایت خرم آباد،طراحی سایت اردبیل ، طراحی سایت زاهدان ، ساخت اپلیکیشن در تهران ، طراحی سایت بوشهر،طراحی سایت بندرعباس،هزینه طراحی سایت ، بهترین شرکت طراحی سایت در تهران ، قیمت سایت فروشگاهی ، طراحی وب سایت برای همه، طراحی وب سایت پزشکی، شرکت سازنده اپلیکیشن، سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل، هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید، شرکت برنامه نویسی اپلیکیشن،شرکت طراحی نرم افزار موبایل، طراحی اپلیکیشن ارزان، قرارداد طراحی اپلیکیشن، بهترین شرکت های طراحی اپلیکیشن، شرکت سازنده اپلیکیشن، سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل، هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید، شرکت برنامه نویسی اپلیکیشن، شرکت طراحی نرم افزار موبای،ل، طراحی اپلیکیشن ارزان، بهترین شرکت های طراحی اپلیکیشن، قرارداد طراحی اپلیکیشن، تعرفه طراحی اپلیکیشن اندروید، شرکت طراحی اپلیکیشن، سفارش ساخت بازی اندروید،آموزش طراحی اپلیکیشن اندروید، نرم افزار طراحی اپلیکیشن اندروید، ios، شرکت های برنامه نویسی اندروید، سفارش ساخت نرم افزار، شرکت طراحی اپلیکیشن، تعرفه طراحی اپلیکیشن اندروید، سفارش ساخت اپلیکیشن اندروید، طراحی اپلیکیشن مشهد، بهترین طراح اپلیکیشن،طراحی اپلیکیشن ارزان، تعرفه طراحی نرم افزار اندروید، طراح اپلیکیشن اندروید، سفارش ساخت برنامه اندروید،قیمت برنامه نویسی،هزینه ساخت اپلیکیشن دیوار، هزینه ساخت اپلیکیشن اسنپ، نرم افزار طراحی اپلیکیشن اندروید،هزینه ساخت نرم افزار سفارشی، طراحی اپلیکیشن فروشگاهی، ساخت نرم افزار اندروید رایگان، شرکت سازنده اپلیکیشن|شرکت طراحی اپلیکیشن در تهران|شرکت برنامه نویسی اپلیکیشن|سفارش ساخت اپلیکیشن موبایل|هزینه طراحی اپلیکیشن اندروید|شرکت طراحی نرم افزار موبایل|طراحی اپلیکیشن اندروید ios|شرکت تولید اپلیکیشن