همه چیز درمورد طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

از ایده و طراحی UI/UX تا پیاده سازی و انتشار اپلیکیشن فروشگاهی تا انتشار در PlayStore و AppStore.

chistatech - slash backward
https://chistatech.com/wp-content/uploads/2020/11/charles-deluvio-ZQ1TGdfXOkE-unsplash-768x284.jpg

چگونگی طراحی اپلیکیشن فروشگاهی موفق

طبیعت کاربران تکنولوژی های موبایلی حال حاضر مستلزم دسترسی هر چه طولانی تر به اطلاعات و اندازه گیری میزان علاقه آنان به محصولات است. انجام این کار نیازمند طراحی اپلیکیشن فروشگاهی برای محیط تلفن های هوشمند است. طراحی یک ساخت اپلیکیشن فروشگاهی با ادغام تجربیات ساخت یک وب سایت فروشگاهی با خط مشی های طراحی در فضای موبایل با استفاده از عناصر زیبایی شناسی مربوط آن ایجاد می شود. اپلیکیشن فروشگاهی شما باید روی مواردی از قبیل : در بحث رابط کاربری و هدایت کاربر در صفحات مختلف شفاف و کاربردی باشد ، تسهیل پروسه خرید باری مشتریان قبلی و مشتریان جدید ، داشتن سیاست گفتگوی مستقیم در تبلیغات ، و تلاش حداکثری در ایجاد امنیت اطلاعات برای دادن حس اعتماد و قابل اتکا بودن به کاربران و مشتریان برای ایجاد خرید تمرکز داشته باشد.

اپلیکیشن فروشگاهی در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از کسب و کارهای امروزی قرار گرفته است. اپلیکیشن فروشگاهی به کاربران و مشتریان این امکان را می دهد که بتوانند به محصولات یک فروشگاه در قالب نرم افزار موبایل دسترسی داشته باشند. نمونه های اپلیکیشن فروشگاهی زیادی وجود دارد که از جمله مهم ترین آن می توان به آمازون و علی بابا اشاره کرد. داشتن یک اپلیکیشن مناسب برای فروشگاه می تواند باعث درآمدزایی بیشتر شود، چرا که مشتریان به راحتی می توانند به محصولات موجود و پنل خود دسترسی پیدا کنند. طراحی اپلیکیشن فروشگاهی در دو نوع اندروید و ios انجام می شود که هر کدام دارای تفاوت های مختلف با یکدیگر است.

شما عزیزان میتواید برای سفارش طراحی اپلیکیشن رستوران به سایت چیستا مراجعه کنید.

رابط کاربری هدایت و کاربر در اپلیکیشن فروشگاهی

یک اپلیکیشن فروشگاهی یا سایت فروشگاهی که استفاده از آن سخت باشد ، چه به دلیل رابط کاربری بد یا مشکلات فنی ، معمولا پاک خواهد شد و به تاریخ خواهد پیوست. شرکت های بزرگتر از بعد از سالها فعالیت می توانند ساخت اپلیکیشن فروشگاهی دست بزنند و با تکیه به برند خود کاربر جذب کنند، اما استارت‌آپ هایی که فرم و کاربری را در نظر نمی گیرند به ضرر خود عمل کرده و تا ابد به قبرستان در حال توسعه اپلیکیشن های مرده خواهند پیوست.

قابلیت ایجاد تغییرات به دلخواه کاربر در اپلیکیشن فروشگاهی ضامن هماهنگ شدن و بهره وری کاربر از اپلیکیشن شماست. در جاهای مقدور داخل اپلیکیشن فروشگاهی امکاناتی مانند فیلتر کردن نتایج، انتخاب تعداد نمایش نتایج در هر صفحه، چیدمان نتایج با فیلترهای از پیش تعیین شده یا ققابل تغییر و… را قرار دهید. امانات بدیهی از این دست، همیشه باید با فشار یک دکمه در دسترس کاربر باشند و به سادگی هم قابل بازگشت به حالت قبل باشند تا کاربر در این اپلیکیشن فروشگاهی گیج نشود.

در ساخت اپلیکیشن فروشگاهی خرید را آسان کنید

از شروع تا پایان خرید در اپلیکیشن فروشگاهی شما ، خرید یک محصول باید نیازمند یک کلیک برای انتخاب محصول مورد نظر، یک جا برای وارد کردن حداقل مشخصات و اطلاعات ممکن و دکمه نهایی کردن خرید و پرداخت باشد. این امکانات در طراحی سایت و اپلیکیشن فروشگاهی باید کاملا مشخص نمایش داده شوند تا کاربران جدید به سرعت بتوانند آن ها را پیدا کنند. هرگونه مانع در روند خرید قبل از پرداخت در یک اپلیکیشن فروشگاهی می تواند باعث تغییر نظر کاربر و عدم خرید او شود حتی اگر آن محصول را واقعا بخواهد.

هم چنین نباید تمام تمرکز خودرا روی مشتریان جدید گذاشت. یک سیستم مدیریت مشتریان قدرتمند می تواند با ارائه پیشنهادات مرتبط با خواسته های مشتری و جایگذاری هدفمند محصولات در اپلیکیشن و سایت فروشگاهی به ایجاد خرید های بعدی مشتریان قدیمی کمک کند. همچنین می تواند با ایجاد برنامه های تشویقی مانند امتیازات وفاداری و برنامه های جایزه دار به این روند بهبود ببخشد.

خدمات مرتبط چیستا : طراحی اپلیکیشن ios

پلن دآمدزایی در کمین

تبلیغات ویدیویی و پاپ آپ برای یک اپلیکیشن معمولی در مراحل اولیه می تواند کمک زیادی به شناخته شدن و دانلود آن بکند، اما استفاده از ان ها برای یک اپلیکیشن فروشگاهی و یا سایت فروشگاهی در دراز مدت می تواند باغث آسیب به کسب و کارتان شود. هرچه مشتری بیشتر این حس که شما در حال پول درآوردن از مشتریان هستید به آن ها القا شود میل کمتری به خرج کردن پول در اپلیکیشن فروشگاهی شما خواهند داشت.

تبلیغات نا محسوس و غیر مضر مجاز هستند، بخش هایی مانند “محصولاتی که توسط خریداران این محصول خریداری شده اند” که معمولا پایین صفحه سبد خرید یا خود محصول می بینید. تبلیغاتی که همراه با صدا و ویدیو هستند حجم اینترنت زیادی مصرف میکنند و معمولا توسط کاربران دیده نمی شوند و اثری بد از خود به جا می گذارند. نمونه بارز این گوه تبلیغات در سایت فروشگاهی ، سایت هایی هستند که با عبور نشانگر موس کاربر از روی یک تبلیغ شروع به پخش یک ویدیوی تبلیغاتی میکنند و باعث می شوند تماشای یک ویدیو به مشتریان تحمیل شود و دیگر به آن سایت برنگردند.

برای مشاوره رایگان تماس بگیرید

امنیت پادشاه است!

حتی در صورت ناقص ماندن قابلیت های اولیه اپلیکیشن فروشگاهی خود، از امن بودن اطلاعات مالی و شخصی کاربران خود در ساخت اپلیکشن و سایت فروشگاهی خود اطمینان حاصل کنید. به عنوان فروشنده بسیار حیاتی است که اپلیکیشن فروشگاهی و تمام خدماتی که با آن ارائه می دهید – از جمله ساختار سرور و نرم افزاری – برای استفاده کاربران عادی امن هستند و با قوانین کشور مغایرت ندارند. حتی اگر نفوذ به شبکه شما توسط یکی از کارکنان خودتان صورت بگیرد، اجماع بین امنیت اطلاعات ضعیف و اپلیکیشن فروشگاهی شما می تواند لکه ننگ سرسخت و حساسی برای شما باشد که در طولانی مدت بازگشت سرمایه شما را با خطر مواجه سازد.

با آغوش باز از داشتن و مدیریت اپلیکیشن فروشگاهی استقبال کنید

نیازمندی های فنی ساخت یک اپلیکیشن فروشگاهی و یا سایت فروشگاهی خوب و استاندارد از همیشه کمتر و راحتتر شده است. همه آن چه نیاز است اراده یادگیری مسائل پایه ای و کار با سرویس های در دسترس به طوری که تسلیم نقاط ضعف آن نشوید است. با تسلط به این موارد اصلی که ذکر شد و دسترسی به گوگل می توانید در مدت کوتاهی به یک طراح فروشگاه اینترنتی (اپلیکیشن فروشگاهی و سایت فروشگاهی) تبدیل شوید. با این شبکه گسترده اطلاعات دلیلی ندارد کسب و کارتان در این دریای رو بهگسترش اپلیکیشن های موبایلی حضور نداشته باشد و از مزایای آن بهره مند نشوید.

ایده ها و مکانیزم های جدید در بازار خیلی زود کشف و راه اندازی می شوند. این درباره اپلیکیشن های فروشگاهی هم صدق میکند. صرف این که کشتی گنج در دریای تکنولوژی در حال حرکت است به معنی نبودن دزد دریایی نیست!

با این جوانب،باید همواره در تلاشی خستگی ناپذیر برای موفقیت باشید. پس جدی باشید، خلاق باشید ، نوآور باشید.  قلبا  از قوانین گفته شده پیروی کنید ولی آماده ابتکارات پیش بینی نشده نه چندان دلچسب نیز باشید. با زحمت بسیار، کار سخت و فداکاری درب صندوق گنج را نمیه باز و اسان تر از آنچه فکر می کردید  خواهید یافت!

راه های ارتباطی

از روش های زیر میتونید با ما در ارتباط باشید

برای مشاوره و رفع سوالات میتونید مستقیما با شماره های ثابت و موبایل تماس بگیرید و یا برای جلسه حضوری تعیین وقت کنید.
تلگرام و واتس‌اپ
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۹۱۹۲۴۳۷۱۴۴
۰۹۳۰۹۹۵۹۴۹۳
آدرس دفتر
تهران٬ خیابان ولیعصر٬ بالاتر از پارک ساعی٬ جنب ساعی دوم٬ پلاک ۳۷ ٬ طبقه ۴ ٬ واحد ۱۵
ایمیل
hello@chistatech.com
hr@chistatech.com
اطلاعات تماس
۰۲۱۲۲۲۰۰۴۶۲
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۲۱۸۸۸۸۶۸۷۵
× چطور میتونم کمکتون کنم؟