همه چیز درمورد طراحی اپلیکیشن رستوران

دنیای دیجیتال یعنی، سفارش غذا و خرید های فروشگاهی با چند کلیک ساده.

chistatech - slash backward
https://chistatech.com/wp-content/uploads/2020/12/abillionveg-bMTl6uFMONg-unsplash-1-768x356.jpg

راهنمای طراحی اپلیکیشن رستوران

بسیاذی از رستوران های کوچک به دنبال طراحی اپلیکیشن رستورانی خود هستند تا ارتباط و درگیری بیشتری با مخاطبان و مشتریان خود داشته باشند، اما از نظر توسعه و قابلیت های یک اپلیکیشن چه گزینه هایی روی میز دارند؟ این مطلب قصد دارد پیشنهادات و مثال هایی برای کسانی قصد طراحی اپلیکیشن رستوران دارند ارائه کند…

پیشرفت های تکنولوژی در حال توانمندسازی مدیران برای ایجاد تجربه ارتباط بیشتر با مشتریان که در عین حال ساده و راحت نیز باشند است. بخش های زیادی از کسب و کارها در حال ایجاد اپلیکیشن برای بهبود ارتباط با مشتریان خود هستند و اپلیکیشن رستوران از این  قاعده مستثنی نیست.

رستوران ها با هر اندازه ای، در حال توسعه اپلیکیشن رستوران خود هستند که به وسیله آن مشتریان می توانند میز رزرو کنند، سفارش بدهند و یا جزییات دلخواه خود از رزرو و سفارش را تغییر دهند. یک نظرسنجی نشان می دهد که مشتریان از اپلیکیشن رستوران برای دیدن منو(55%) ، دیدن تخفیف ها(38.2%) ، سفارش آنلاین غذا(30%) و رزرو میز(23.8%) استفاده می کنند.

نظرسیجی دیگری نیز نشان دهنده استفاده نیمی از دارندگان موبایل های هوشمند از اپلیکیشن های رستورانی که برنامه های وفاداری مشتری ارائه می کنند استفاده می کنند.

برای سفارش طراحی اپلیکیشن اندروید به سایت چیستا مراجعه کنید.

5 دلیل اصلی برای طراحی اپلیکیشن رستوران عبارتند از:

  1. مشتریان به خاطر راحتی در ایجاد سفارش بیشتر سفارش می دهند. آن ها با فشار چند دکمه روی گوشی خود با اپلیکیشن رستوران سفارش خودرا ثبت می کنند.
  2. شما می توانید به تعداد بیشتری مشتری در یک زمان رسیدگی کنید.
  3. امکان بازاریابی و ایجاد آفر ها و تخفیفات و در نتیجه آگاهی بیشتر از برند شما برای مشتریانی که به شما اعتماد دارند و برای سرویس شما پول پرداخت می کنند.
  4. طراحی اپلیکیشن رستوران که به خوبی طراحی شده باشد و نرم و روان کارکند باعث آمدن مشتریان بیشتر به رستورانتان خواهد شد.
  5. طراحی اپلیکیشن رستوران به شما در ایجاد یک پایگاه مشتریان کمک می کند. همچنین می توانید آمار های مربوط به آن هارا مطالعه و تحلیل کنید و اولویت گذاری های کسب و کارتان را بهتر انتخاب کنید.

عملکرد اپلیکیشن رستوران باید برای کاربر درگیر کننده و تعهدآور باشد

اپلیکیشن رستوران شما دائما در حال ایجاد آفرهای جدید برای ارتباط با مشتریان شماست. اگر طراحی اپلیکیشن رستوران شما به درستی انجام شده باشد یک الگوی چرخشی ایجاد خواهد کرد – با ارئه تجربه کاربری بی نقص بی دردسر باعث بازگشت کاربر و سفارش دوباره خواهد شد. همچنین یک اپلیکیشن مناسب ، باعص رضایت مشتری خواهد شد به طوری با کمال میل نظرات خود را ابراز کند و شما را پیشنهاد و توصیه نیز خواهد کرد.

قبل از شروع کردن به طراحی اپلیکیشن رستوران باید بدانید که این اپلیکیشن چه قابلیت هایی را باید در بر بگیرد. چند نمونه از این قابلیت را با هم مرور می کنیم:

منو

یکی از اولویات ها در طراحی اپلیکیشن رستوران داشتن منو رستوران شماست. ارائه یک منوی جذاب و زیبا به مشتریان باعث بهتر شدن تجربه از گشتن در منو و کشش یشتر کاربران در دانلود اپلیکیشن شماست. بعلاوه به مشتریان بالقوه شما نیز کمک خواهد کرد تا قبل از رسیدن به رستوران غذای خود را انتخاب کند.

منو باید به ترتیبی باشد که انتخاب غذا و نوشیدنی ها در آن به راحتی صورت بپذیرد. همچنین ارائه مشخصات غذا مانند محتویات ، اندازه وعده و داشتن عکس های زیبا از غذاها کمک شایانی می کند.

یک اپلیکیشن رستوران با استفاده از امکان ارسال نوتیفیکیشن می تواند مشتریان را از غذاهای اضافه شده به منو یا آفر های جدید مطلع کند، بدون محدودیت زمان و مکان.

سفارش و پرداخت از طریق اپلیکیشن رستوران

برای مشتریان و کاربران امروز، زمان بسیار ارزشمند است. امکان سفارش و پرداخت داخل اپلیکیشن یک لازمه ضروری است.

مشتریان گرسنه بیشتر از هر زمان دیگری به موبایل های خود چشم دوخته اند تا با استفاده از آن غذای مورد علاقه خود را سفارش دهند. رستوران های زنجیره ای بزرگ در آمریکا مانند “دومینوز” بیش از نیمی از سفارشات خود را از طریق اپلیکیشن دریافت می کنند. مشتریان راحتی استفاده و سفارش از اپلیکیشن رستوران را به تماس تلفنی برای سفارش ترجیح می دهند.

سفارش از طریق اپلیکیشن ، خطای انسانی را نیز کاهش می دهد و در نتیجه دقت در سفارشات و رضایت مشتری را افزایش می دهد. بعلاوه کارمندان رستوران وقت کمتری برای گرفتن سفارشات تلفنی صرف میکنند و با کیفیت بهتری به مشتریان حاضر در رستوران رسیدگی خواهند کرد.

خدمات مرتبط چیستا : طراحی وب اپلیکیشن

برنامه وفاداری مشتریان

اغلب رستوران ها در ارائه برنامه های تشویقی و پاداش خرید در رقابت با رستوران های زنجیره ای بزرگ مانند “مکدونالد” و “دانکین دوناتس” ناتوان بوده اند. طراحی اپلیکیشن رستوران یک موقعیت استثنایی برای رقابت و ایجاد برابری در این زمینه برای رستوران های ک.چکتر ایجاد میکند.

اپلیکیشن رستوران امکانی را فراهم می کند تا مشتریان امتیازات خودرا ببینند و مواردی که به عنوان پاداش برای آن ها در نظرگرفته اید را نیز در نظر بگیرند تا برای امتیاز بیشتر تلاش کنند. این برنامه ها باعث افزایش حجم خرید در کسب و کار خواهند شدمشتریان برای دریافت پاداش و آفرهای جدید بازخواهند گشت.

شبکه های اجتماعی و یکپارچگی نظردهی

یکپارچه سازی اپلیکیشن و شبکه های اجتماعی بخشی دائمی و جدانشدنی از اپلیکیشن های امروز بازار است. این مسئله علی الخصوص برای اپلیکیشن رستوران صدق می کند آن هم با وجود مشتریان مشتاق برای نظردهی و به اشتراک گذاری عکس ها.

رستوران شما با نفوذ به شبکه های اجتماعی و ادغام آن با برنامه های تخفیفی و آفرهای شما ، مشتریان را در جهت دعوت از دوستان و آشنایان و در نتیجه افزایش پایگاه مشتریانتان سوق دهد.

جدال برای داشتن اپلیکیشن رستوران

اگر به دنبال افزایش فروش ، حفظ مشتریان و یا حضور پررنگ تر در دنیای دیجیتال هستید، طراحی اپلیکیشن رستوران پتانسیل بهبود بخشیدن به تجربه مشتریان و ایجاد روحیه وفاداری در آن هارا دارد.

طبق یک تحقیق، فقط 5% افزایش در حفظ مشتریان باعث ایجاد سود بیستر تا 75% می شود، که همین موضوع باعث ارزشمند شدن چنین سرمایه گذاری فناورانه ای می شود.

راه های ارتباطی

از روش های زیر میتونید با ما در ارتباط باشید

برای مشاوره و رفع سوالات میتونید مستقیما با شماره های ثابت و موبایل تماس بگیرید و یا برای جلسه حضوری تعیین وقت کنید.
تلگرام و واتس‌اپ
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۹۱۹۲۴۳۷۱۴۴
۰۹۳۰۹۹۵۹۴۹۳
آدرس دفتر
تهران٬ خیابان ولیعصر٬ بالاتر از پارک ساعی٬ جنب ساعی دوم٬ پلاک ۳۷ ٬ طبقه ۴ ٬ واحد ۱۵
ایمیل
hello@chistatech.com
hr@chistatech.com
اطلاعات تماس
۰۲۱۲۲۲۰۰۴۶۲
۰۹۱۹۷۸۰۱۹۸۵
۰۲۱۸۸۸۸۶۸۷۵
× چطور میتونم کمکتون کنم؟